Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Under 11 South Perth 2 24 Oct 20 South Perth Orange
6/120(cc)  
def South Perth Aqua
13/115(cc)  V Sherpa Rawat 5/18 M Pavlinovich 4/10 C Quinn 2/21
Curtin Primary School 
Under 11 South Perth 2 24 Oct 20 South Perth Lime
8/126(cc)  B Mansfield 2/8 I Gauder 2/11
def by South Perth Gold
10/128(cc)  R Iyer 4/8 H Schaper 2/28
Comer Reserve 
Under 11 South Perth 2 24 Oct 20 South Perth Grey
9/70(cc)  
def by South Perth Navy
5/119(cc)  
Kensington Primary School 
Under 11 South Perth 2 24 Oct 20 South Perth White
117  
v South Perth Red
10/93(cc)  O Hales 2/4 G Panizza 2/6
Collier Primary School 
Under 11 South Perth 2 24 Oct 20 South Perth Purple
13/78(cc)  K Harnden 3/5 D Riachi 3/14 J Harkness 2/3
def by South Perth Blue
3/169(cc)  A Noonan 2/17
East Victoria Park Primary 
Under 11 South Perth 2 24 Oct 20 South Perth Green
6/125  T Swingler 4/13
def by South Perth Indigo
10/135 n marron 29* M Prout 27*  H White 3/17 H Lassam 2/11 H Barrett 2/22
Bentley Primary School 
Under 11 South Perth 2 24 Oct 20 South Perth Black
7/115  N Burchell 3/17 J Campbell 2/9
def South Perth Maroon
10/85  J Hunt 4/11 L Barnes 3/11
Challenger Reserve () 
Under 13 SP 2 24 Oct 20 South Perth Gold
5/178(cc) A Nield 55* A Ellison 39* s longton 35*  
def South Perth Grey
5/74(cc)  s longton 2/22
Como Secondary College 
Under 13 SP 2 24 Oct 20 South Perth Blue
6/93(cc) C Herbert 36*  P O'Brien 2/16
def South Perth Purple
77  O Fuge 2/5 L Mann 2/11
Carlisle Reserve 
Under 13 SP 2 24 Oct 20 South Perth Red
87  C Mahon 2/7 L Waldock 2/7 R Marley 2/20
def by South Perth Aqua
2/145(cc) J Kirby 54*  
Queens Park Reserve 
Under 13 SP 2 24 Oct 20 South Perth Maroon
4/124(cc)  J Richardson 2/0
def South Perth Orange
107  L Newman 2/9 R D'Addario 2/13
Higgins Park 
Under 13 SP 2 24 Oct 20 South Perth Lime
6/55(cc)  
def by South Perth Green
8/179(cc) L Wright 69 S Szigligeti 32 T Leonard 25*  S Whitfield 2/37
George Burnett Park (George Burnett) 
Under 13 SP 2 24 Oct 20 South Perth White
8/143(cc) C Lands-Robson 28 D Delic 27* L Tremain 25  L Fitzpatrick 3/4 V Howard 2/34
def South Perth Black
8/53(cc)  N Dolberg 2/8
Fraser Park 
Under 13 SP 2 24 Oct 20 South Perth Teal
6/205(cc) F Simpson 31* K Darmody 28  J TANNOCK 2/38
def South Perth Indigo
102 T Nham 44*  
James Miller Oval 
U10 Orange 2 24 Oct 20 South Perth Orange
8/166(cc)  S Mawby 2/10
def South Perth Black
18/79(cc)  A Warwick 5/1 B Manning  2/5
Collier Reserve - Pitch 3 (Collier Reserve - Pitch 3) 
U10 Green 2 24 Oct 20 South Perth Green
8/111  B Waters 2/9 K Watson 2/9 J D'Addario 2/10
drew South Perth Red
4/111  
Collier Reserve - Pitch 2 (Collier Reserve - Pitch 2) 
U10 Gold 2 24 Oct 20 South Perth Gold
4/143(cc)  W Percival 2/12
def South Perth Purple
8/73(cc)  A Maffescioni 2/5 D Danby 2/7
Collier Reserve - Pitch 1 (Collier Reserve - Pitch 1) 
U10 White 2 24 Oct 20 South Perth White
5/78  
def South Perth Maroon
10/44  
Collier Reserve - Pitch 4 (Collier Reserve - Pitch 4) 
Under 14 North 1 24 Oct 20 South Perth Red
67  N McDonald 2/2 C Harkness 2/6
def by South Perth Black
6/115(cc)  E Bydder 2/22
Coker Park (Oval B) 
Under 14 North 1 24 Oct 20 South Perth Gold
5/137  
def South Perth White
126 D Stopforth 25*  JB Mutter 2/6
Coker Park (Oval A) 
Under 11 Girls 1 24 Oct 20 South Perth Black
4/107(cc)  
def Riverton/Rossmoyne
9/70(cc)  E Quance 3/6 A Sharma 3/7
Harold Rossiter Park (Harold Rossiter Park No.2) 
Under 11 Girls 1 24 Oct 20 Ascot
9/97(cc)  L McAllister 3/3 J RADFORD 2/6 M Wilson 2/8
def by South Perth Gold
6/124(cc)  S Raut 3/7
Middleton Park (Middleton Park 1 - West) 
Under 15 1 25 Oct 20 South Perth Black
4/115(cc) T McGrath 25*  
def by Lesmurdie Mazenod Gold
5/195(cc) J Dacey 39* C Abbey 36* J Munns 34 B Shanahan 30  S Vyner 2/17
Raphael Park (North) 
Under 15 1 25 Oct 20 Lesmurdie Mazenod Blue
2/132(cc)  Y Aspandiar 2/6
def South Perth Gold
9/125 B Corrigan 25  
Mazenod College Oval 
Under 16/17 1 25 Oct 20 Riverton/Rossmoyne
86 B Pailthorpe 30*  D PARKER 3/12 B Tuckey 2/7
def by South Perth Black
6/154(cc) B Tuckey 50*  
Riverton Reserve 
Under 16/17 1 25 Oct 20 South Perth Gold
95 B Third 30 E Edmonds 26  JJ Davies 2/6
def by Ascot
2/173(cc) O Cranny 65 OJ Penny 33*  
Raphael Park (South) 
Under 13 Girls 1 24 Oct 20 South Perth Black
4/159(cc)  J Haberecht 2/18
def Ascot Orange
8/97(cc)  A Papallo 2/15
Harold Rossiter Park - Top Oval 
Under 13 Girls 1 24 Oct 20 Roleystone/Karagullen Gold
15/48  I Crane 2/5 E Jacobs 2/6 V Paliwal 2/8
def by South Perth Gold
2/238(cc) M Hill 33* E Jacobs 31* L Arnold 27*  
Rushton Park (Ruston Park B (Upper ground)) 
Under 13 Girls 1 24 Oct 20 Ascot Blue
8/51  A Cook 3/7 O Trotter 2/9
def by South Perth Red
4/144 M Cridland 32  
Belmont City College () 
Under 15 Girls 1 24 Oct 20 South Perth
v BYE
 
U18s - PSGL 1 24 Oct 20 South Perth JCC
4/128(cc) L Russo 33* T WOODWARD 26*  E Nicholls 2/7
def by Whitfords - Kingsley Woodvale
4/139 T Crafford 56* E Nicholls 26  
Morris Mundy Reserve