Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
U11 Aqua 14 20 Feb 21 South Perth Aqua
9/182(cc) J Hernan 25*  D Holmes 2/11
def South Perth Black
12/108(cc)  K Gregg 4/6 W McInerney 3/16 J Hernan 2/15
Challenger Reserve () 
U11 Gold 14 20 Feb 21 South Perth Gold
13/153(cc)  C Quinn 4/7 M Pavlinovich 2/19 L Bush 2/20 V Sherpa Rawat 2/29
def South Perth Orange
10/127(cc)  
Bentley Primary School 
U11 Navy 14 20 Feb 21 South Perth Navy
16/140(cc) E Mason 26*  R Iyer 4/8 L Hunter 3/19 H Mundy 2/15
def by South Perth Lime
8/157(cc)  M Fisher 2/6 D Carlisle 2/11 A Sinha 2/17
East Victoria Park Primary 
U11 Red 14 20 Feb 21 South Perth Red
3/118(cc)  
def South Perth Grey
8/87(cc)  
Collier Primary School 
U11 Blue 14 20 Feb 21 South Perth Blue
9/170(cc)  L Lowe 2/9 F Condo 2/26
def by South Perth White
5/172(cc) J Delic 30*  T Wijayamanna  2/21
Kensington Primary School 
U11 Indigo 14 20 Feb 21 South Perth Indigo
5/120 M Prout 26*  L Crawford 2/5
def South Perth Purple
19/50  M Prout 6/2 T Goeree 4/4 B Hess 4/11
Comer Reserve 
U11 Maroon 14 20 Feb 21 South Perth Maroon
10/152  J Major 3/24 H White 2/24
v South Perth Green
6/171(cc) H White 26*  E Daly 2/19
Curtin Primary School 
U13 Teal 14 20 Feb 21 South Perth Teal
3/220(dec) J Pilatti 67* H Muir 29* S Chaudhary 25*  
def South Perth Grey
52  S Chaudhary 2/3 N Bell 2/10
James Miller Oval 
U13 Gold 14 20 Feb 21 South Perth Gold
192 B Gray 39* W Hartland 31 A Nield 31  J Mcpherson 3/24 W Arvidson 2/31
def South Perth Purple
7/52(cc)  
Como Secondary College 
U13 Blue 14 20 Feb 21 South Perth Blue
64  J Kirby 3/2 W Gray 2/9
def by South Perth Aqua
159 J Kirby 85  C Wallace 3/4 C Herbert 2/14
Carlisle Reserve 
U13 Red 14 20 Feb 21 South Perth Red
v South Perth Orange
Queens Park Reserve 
U13 Maroon 14 20 Feb 21 South Perth Maroon
59  L Wright 3/2 A Brennan 2/3
def by South Perth Green
5/204(cc) L Wright 45* S Szigligeti 40* X Tilli 29*  R Nicholls 2/12
Higgins Park 
U13 Lime 14 20 Feb 21 South Perth Lime
73  
def by South Perth Black
4/115(cc)  C Martin 2/10 J Beckett-Cooper 2/11
George Burnett Park (George Burnett) 
U13 White 14 20 Feb 21 South Perth White
5/194(cc) T Vlismas 42* O Daily 37 L Hamilton 26*  J TANNOCK 2/15 H Bougourd 2/16
def South Perth Indigo
8/62  O Daily 2/3 C Lands-Robson 2/7
Fraser Park 
U10 White 14 20 Feb 21 South Perth White
10/81  WS Radford 3/10 A Kolekar 2/12 Z MacDonald 2/17
def South Perth Black
17/43  D Close 4/2 C Barnes 4/2 H Faulkner 4/11 A Rathod 3/7
Collier Reserve - Pitch 4 (Collier Reserve - Pitch 4) 
U10 Gold 14 20 Feb 21 South Perth Gold
10/165(cc)  O pollaart 3/16 PA Orr 2/4
def South Perth Green
13/105(cc)  H Morris 3/9 A Sharma 3/11 D Danby 2/4
Collier Reserve - Pitch 1 (Collier Reserve - Pitch 1) 
U10 Maroon 14 20 Feb 21 South Perth Maroon
14/107(cc)  B Manning  4/3 R Vanderstoep 4/8 A Vulinovic  3/4
def by South Perth Orange
14/144(cc)  B Pettit 4/9 S Maughan 2/7 C Lewis 2/7 F Elsegood 2/9
Collier Reserve - Pitch 2 (Collier Reserve - Pitch 2) 
U10 Purple 14 20 Feb 21 South Perth Purple
13/89(cc)  N Bridle 2/3 H Bateman 2/4
def by South Perth Red
9/119(cc)  D Hogben 2/3 J Hutchinson 2/12
Collier Reserve - Pitch 3 (Collier Reserve - Pitch 3) 
Under 14 North 13 20 Feb 21 Willetton Red
7/138(cc)  A Pearson 2/6
def South Perth Red
6/137(cc) E Bydder 35*  
Prendwick Park  
Under 14 North 13 20 Feb 21 South Perth Black
5/121(cc)  W Sartor 2/9
def by Ascot Blue
173 B Stawiarz 65* K Millington 27  Z Hernan 3/15 N McDonald 2/21 C Harkness 2/27
Coker Park (Oval A) 
Under 14 North 13 20 Feb 21 South Perth White
140 L Angel 30* J Thornton 28  J NATHAN 3/26
def by Willetton Gold
8/142(cc) I WITTKUHN 47*  Z Sprigg 3/6
Coker Park (Oval B) 
Under 14 North 13 20 Feb 21 Ascot Orange
5/155(cc) K Chaudhary 29 EC McKennay 27*  L Russell 2/25
def South Perth Gold
108 JB Mutter 25*  JM Piani 2/6
Peet Park (Peet 1) 
Under 11 Girls 13 20 Feb 21 Willetton
9/87(cc)  M Wilson 2/5
def by South Perth Gold
4/132(cc)  
Willetton Park (Willeton Park South) 
Under 11 Girls 13 20 Feb 21 South Perth Black
7/124  
def Ascot
8/91  H Hughes 2/2 A Sharma 2/3
Harold Rossiter Park (Harold Rossiter Park No.2) 
Under 15 13 21 Feb 21 South Perth Black
69  H Vost 4/11 R Smart 2/13
def by Roleystone/Karagullen
7/167(cc) S Breskiewicz 48 H Vost 34*  C GOUGH 2/20
Raphael Park (North) 
Under 15 13 21 Feb 21 Canning Vale
161 B Stephenson 92*  B Corrigan 2/4 A Szigligeti 2/7 Z Hernan 2/19
def South Perth Gold
8/129(cc)  A WISEMAN 2/9 C BAKER 2/15
Clifton Park (Clifton Oval) 
Under 16/17 13 21 Feb 21 South Perth Black
4/178(cc) B Tuckey 43* M Pola 40 D PARKER 25*  
def Lesmurdie Mazenod
3/150(cc) T Boyd-Ratcliff 32 M Adams 25*  
Raphael Park (South) 
Under 16/17 13 21 Feb 21 Willetton
118 B Rashad 38 A SINGH 27  B Tilbrook 2/7 R Land 2/19
def by South Perth Gold
149 E Davis 29 E Edmonds 27  M USMAN 2/8 E DOUGLAS 2/15 SN LIYANAGE 2/22
Burrendah Park (Oval 3) 
Under 13 Girls 13 20 Feb 21 South Perth Red
4/124  
def South Perth Black
9/93  R Bancroft 2/13
Kent Street Senior High School (Oval 2 - Synthetic) 
Under 13 Girls 13 20 Feb 21 South Perth Gold
4/258(cc) S Blight 35* M Hill 30* L Arnold 29* E Jacobs 28*  
def Lesmurdie Mazenod Gold
15/78(cc)  V Paliwal 3/7 M Hill 3/14 L Arnold 2/4 S Blight 2/4 E Jacobs 2/7
Harold Rossiter Park - Top Oval 
Under 15 Girls 13 20 Feb 21 Willetton
4/51(cc)  
def by South Perth
3/142(cc) E DODGSON 32*  
All Saints College 
U18s - PSGL 12 20 Feb 21 South Perth JCC
2/122 L Russo 25*  
def Riverton/Rossmoyne JCC
4/96 C Saxton 26*  
Morris Mundy Reserve